Home Fashion Jak Urządzić Perfekcyjne Wesele na Podwórku lub Dziedzińcu?

Jak Urządzić Perfekcyjne Wesele na Podwórku lub Dziedzińcu?

32
0
SHARE

Jak Urządzić Perfekcyjne Wesele na Podwórku lub Dziedzińcu?: Często mówi się, że wszędzie jest dobrze, ale w domu najlepiej! To słynne powiedzenie spokojnie można też bezpośrednio odnieść do przyjęcia weselnego. Może właśnie rodzice przyszłego Pana młodego posiadają przepiękny dom z pokaźnym ogrodem? Albo z drugiej strony dziadek panny młodej chwali się unikalnym wiejskim domkiem z przestronnym podwórkiem? Swojski, spokojny klimat może stanowić solidną podstawę wymarzonego przyjęcia weselnego, na którym przepięknie będą wyglądać wszystkie sukienki na wesele. Oczywiście wymaga to od Was szczególnej uwagi przy organizacji takiego wesela, jednak gwarantujemy, że nie będziecie żałować ani jednej chwili przygotowań w momencie, kiedy ujrzycie finalny efekt. 

Jak Urządzić Perfekcyjne Wesele na Podwórku lub Dziedzińcu?

Zaplanujcie wszystko skrupulatnie – plan jest ważny.

Zanim rozpoczniecie już prace z organizacją przyjęcia w ogrodzie, czy na podwórku to w pierwszej kolejności oszacujcie dokładnie, czy planowana przez Was ilość gości najzwyczajniej się zmieści. Nie każdy z nas znajdzie miejsce w ogrodzie dla 20 stołów, 110 krzeseł, sceny dla zespołu weselnego oraz podestu pełniącego rolę parkietu do tańczenia. Warto dobrze przejrzeć aktualną listę planowanych gości. Zatłoczone wesele to gwarancja mniejszej swobody, a co za tym idzie komfortu wesela. Kiedy już ostatecznie przygotujecie listę zaczynamy przygotowania. Podwórze lub ogród powinno w drugiej kolejności (na pierwszym miejscu para młoda) zachwycić gości. Dlatego tak ważne jest jego odpowiednie przygotowanie. Na pierwszy ogień idzie trawnik, o który należy zadbać najlepiej już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Aby jego barwa była naprawdę zielona i świeża, wytrzymała i odporna na wszelkiego rodzaju naciski musi zostać uzupełniona o wszelkie ubytki, oraz powinna być wolna od niedoskonałości takich jak np chwasty. Warto w celu pielęgnacji wybrać nawóz o kontrolowanym uwalnianiu składników.

Następnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie rabat i grządek. Wiele roślin wymaga chociaż jednej zimy, aby dobrze się ukorzenić. Natomiast rośliny jednoroczne potrzebują dłuższej chwili aby swobodnie się rozrastać. Dlatego jeżeli zależy Wam na tym, aby w dzień przyjęcia weselnego ogród zachwycał kolorami, to odpowiednio wcześniej zaplanujcie obsadę. Kwiecień i maj to czas na konwalie, bzy, tulipany. Gorące lato lubi lawendy, słoneczniki, piwonie, idąc dalej w sierpniu i wrześniu mile widziane będą cynie, dalie oraz wrzosy. Jeżeli nie macie tak wiele czasu, to zawsze możecie zdecydować się na rośliny kwietnikowe, które można swobodnie przygotować tuż przed samym weselem, aby w ten wyjątkowy dzień prezentowały się idealnie. Pamiętajcie o nieproszonych gościach, mowa o muchach, komarach oraz pszczołach i osach. Również i na to można znaleźć sprytne rozwiązanie jakim są pochodnie i świece przeciwko owadom. Zagwarantują one gościom oraz parze młodej dostateczną ochronę.

Dekorujemy ogród!

Jeżeli Wasza suknia weselna posiada już odpowiednie dodatki, dobrane np. w sklepie on-line takim jak JJ’s House, to warto rozpocząć dekorację naszego wymarzonego ogrodu! Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dobrze przygotowana natura (kwiaty, trawnik, drzewa) stanowi idealne tło, to mimo wszystko warto dobrać do tego kilka dodatkowych ozdobników. Zwróć uwagę na kolor przewodni i bądź konsekwentna. Super, jeżeli kolor obrusów, czy serwetek delikatnie nawiązuje do barwy kwiatów obecnych w ogrodzie. Drugim elementem jest oświetlenie, czyli wszelkiego rodzaju lampiony lub długie łańcuchy pełne lampek lub żarówek przyczynią się do pełnego romantyzmu, który otuli nastrojem Wasze wesele. Bardzo dobrze pasują również do takiej przestrzeni zawieszone kosze z sezonowymi kwiatami oraz masa materiałowych parasolek, które uchronią przed słoneczną pogodą, którą Wam szczerze życzymy!

Akash Gola is the Chief Seo Expert and the Founder of ‘Chop News’. He has a very deep interest in all current affairs topics whatsoever. Well, he is the power of our team and he lives in Delhi. who loves to be a self dependent person.